Duszpasterstwo Rodzin

Aktualności

Podręcznik duszpasterstwa rodzin w języku angielskim!

Czwartek, 4 października 2018

Chcemy podzielić się z Państwem kolejną, radosną informacją. Ukazał się podręcznik duszpasterstwa rodzin w języku angielskim pt. "Catholic Family Ministry. The Scientific Reflection and the Practical Ministry of the Church" pod redakcją ks. J. Golenia, ks. R. Kamińskiego i ks. G. Pyźlaka. Książka jest zmienioną i zaktualizowaną, anglojęzyczną wersją podręcznika z duszpasterstwa rodzin wydanego w 2013 roku (zobacz tutaj). Tłumaczenie jest dziełem siostry Pascale-Dominique Nau OP. Książkę można nabyć w e-sklepie Wydawnictwa KUL - kliknij tutaj.

Wielką dumą jest dla nas także to, iż słowo wstępne do książki napisał kardynał Kevin Farrell, Prefekt Kongregacji Świeckich, Rodziny i Życia. Oto jego fragment:

"Dzieło to opatrznościowo pojawia się w języku angielskim w oczekiwaniu na IX Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie, zatytułowane "The Gospel of the Family: Joy for the World", w wyraźnym nawiązaniu do Amoris laetitia. […].

Gorąco polecam tę cenną książkę duszpasterzom, a zwłaszcza ojcom i matkom, którzy żyjąc w małżeństwie sakramentalnym, urzeczywistniają tajemnicę rodziny, dzięki mocy miłości. […]. Rodzina jest – jak Dykasteria dla Świeckich, Rodziny i Życia zawsze utrzymywała – zasobem a nie problemem. Jest to wartość dla społeczeństwa i dla Kościoła. Jest to skarb, który Bóg powierzył ludziom, aby mogli przemienić świat po tym jak sami zmienili się, ponieważ napotkali miłość Boga.
Poza wyjątkowym naukowym podejściem do każdej kwestii, książka oferuje całościowe, spójne narzędzie, ponieważ opiera się na solidnych fundamentach Bożego planu dotyczącego małżeństwa, rodziny i życia, a także na doświadczeniu w służbie rodzinie kapłanów i świeckich, pracujących w Katedrze Duszpasterstwa Rodzin Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Niech ta książka służy głoszeniu Ewangelii rodziny z radością miłości, do której zaprasza Papież Franciszek […].

Drodzy czytelnicy, macie w swoich rękach książkę, która pomoże wam szerzyć duszpasterstwo: ewangelię rodziny, radość dla świata. Dziękuję Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu Jana Pawła II oraz Katedrze Duszpasterstwa Rodzin za wysiłek i zaangażowanie, które sprawiły, że praca ta umożliwia pomoc wielu rodzinom w najróżniejszych kontekstach oraz pogłębienie i rozwój duszpasterstwa rodzin w naszych czasach."

Spis treści / Table of contents - kliknij tutaj

 

 

 


Pozostałe aktualności